Visual

Hoog bezoek op de Korte Vlietschool

De coronaperiode betekende een flinke omslag voor leerlingen en medewerkers. Burgemeester Lenferink van Leiden besloot zelf polshoogte te nemen op scholen hoe zij deze bijzondere periode hebben ervaren. 11 Juni bezocht hij de Korte Vlietschool.

Hij deed dat samen met wethouder Paul Dirkse, die onderwijs in zijn portefeuille heeft. Annemarie Meester, teamleider, vertelt: ‘Het was een ontspannen bezoek waarin we de burgemeester hebben rondgeleid door de school. Ze waren belangstellend, maakten kennis met de leerlingen en zongen volop mee met een verjaardagslied. Ze maakten echt mee hoe een dag op de Korte Vlietschool eruit ziet.’

Taart van de burgemeester
Ook spraken Lenferink en Dirkse met enkele medewerkers. Hoe hadden zij de coronaperiode en het afstandsonderwijs ervaren? En waren er nog zogeheten ‘kwijtgeraakte kinderen’? Annemarie: ‘Ons team heeft het afstandsonderwijs prima opgepakt. Uiteraard merken we enig verschil tussen wat de ene of ander leerling thuis heeft geleerd, maar we hadden iedereen in het vizier. Ook hebben we geen problemen gehad met veiligheid thuis.’ Het team van de Korte Vlietschool ontving een taart met de Leidse sleutels erop van het gemeentebestuur: ‘Bedankt voor jullie inzet!’